další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Array
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
Jméno 
Email 
Vzkaz
Opište kontrolní kód: Antispam code to use

Vavřín18.09.2017 22:08
Zdravím slečnu průvodkyni Kristynu Sloukovu (Sloupsko- šošuvské jesk.)a děkují za vše co pro naší skupinu v sobotu 16.9.17 vykonala... Vavřín (B.list)
Ivana Mrázková20.09.2017 10:07
Přestože je Vaše zpráva téměř soukromá, dovolím si ji uveřejnit. Mohla by totiž inspirovat další návštěvníky k prohlídce jeskyní s některou z milých průvodkyň. Průvodce a průvodkyně nechť ponouká ke kladnému přístupu k turistům. Váš pozdrav a poděkování na Sloupsko´šošůvské jeskyně doputuje!
Luděk09.09.2017 11:15
Kolem netopýrů a možného nakažení vzteklinou vzniká možná až zbytečná hysterie, kdo se bojí případné nákazy, tak ať jeskyně nenavštěvuje ( své dětičky z případného zájezdu do některé z jeskyní raději odhlásí ), a vůbec ať tak nějak nejlépe v duchu hesla "kdo se bojí, nesmí do lesa" zůstane sedět doma, tam jistě žádné nebezpečí nehrozí.. Návrhy aby se dělala v jeskyních nějaká opatření jsou nesmyslná až absurdní, těžko realizovatelná a nepředstavitelná - prohlídková trasa se obklopí do nějakého skleněného tunelu, aby se zamezilo styku s nakaženým netopýrem ? Nebo budou turisti fasovat nějaké speciální obleky ? Nebo by bylo nejlepší jeskyně úplně uzavřít ? Co Pavla navrhuje ?
Ivana Mrázková11.09.2017 10:20
Souhlasím, že neznalost způsobuje zbytečné obavy až hysterii.
Pavla28.08.2017 09:54
Dobrý den, reaguji na odpověď na můj dotaz z 16.8.2017 týkajícího se možné nákazy vzteklinou od netopýrů v jeskyních. Chtěla bych Vám poděkovat za odpověď. Nicméně musím konstatovat, že mě absolutně neuklidnila. Jednak není pravda, že by v letech 1977-2004 byly potvrzeny pouze 4 případy nakažených netopýrů touto nemocí v Evropě. Za posledních 25 let byla tato nemoc diagnostikována ve 4 případech u netopýrů jen v rámci ČR. Navíc je to proto, že se u nás tato nemoc u netopýrů nemonitoruje. Pro srovnání například v Nizozemí, kde se problematikou vztekliny u netopýrů více zabývají je pravidelně tato nemoc diagnostikována u přibližně 7 procentech netopýří populace. Doporučuji kontaktovat například VFU Brno, kde se můžete dozvědět mimo jiné to, že u netopýru nemusí být vzteklina, na rozdíl od ostatních savců, vždy smrtelná. Tedy ne každý nemocný netopýr je vidět. Dále není v žádném případě pravda, že je vyloučeno nakažení vzduchem. V jeskyních, kde žijí netopýří kolonie to možné je. A i v rámci Evropy bylo potvrzeno několik případů, kdy se člověk vzduchem v jeskyni vzteklinou nakazil. Tuto informaci Vám jistě potvrdí na kterékoliv klinice infekčních chorob. Déle si dovoluji vložit odkaz na stránky Státní veterinární správy, kde je uvedeno, jak mnou výše uvedená možnost nákazy vzduchem, tak i počet případů potvrzení nákazy vztekliny u netopýra v ČR : https://www.svscr.cz/v_cr_po_deseti_letech_vzteklina/. Já chápu, že riziko nákazy vztekliny je velice nízké. Ale přesto mě zaráží, že ročně spousta lidí jeskyně navštíví, jsou podnikány výpravy přímo za netopýry, jeskyně navštěvují školky a školy a nikdo návštěvníky o možných rizicích neinformuje.
Ivana Mrázková30.08.2017 11:24
V zimním období, kdy se do některých zpřístupněných jeskyní netopýři stahují na přezimování, jsou tyto jeskyně z důvodů ochrany netopýrů uzavřeny a tím pádem bez možného ohrožení návštěvníků. O netopýrech vydala Správa jeskyní ČR krásnou publikaci "Naši netopýři" od Miloše Anděry. Doporučuji Vám ji k přečtení a tím i k získání jiného pohledu na tato zajímavá zvířata. Váš dotaz je ale rozhodně zajímavý a kromě odpovědi ze Státní vetrinární správy, jsem o odpověď požádala infekční oddělení nemocnice Na Bulovce. ODPOVĚĎ STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVY: Dobrý den, ano Státní veterinární správa doporučuje speleologům pobyt v jeskyních v respirátoru. Jde však o doporučení právě pro speleology, kteří při provádění výzkumu v jeskyních pobývají dlouhodobě a navštěvují jeskyně i v období zimování netopýrů. Pro běžnou turistickou návštěvu Moravského krasu v letním období respirátor potřeba není. S pozdravem, MVDr. Milada Dubská vedoucí oddělení zdraví zvířat Odbor ochrany zdraví a pohody zvířat Ústřední veterinární správa Státní veterinární správy Slezská 100/7, 120 56 Praha 2 INFEKČNÍ ODDĚLENÍ NEMOCNICE BULOVKA: Odpověď z hlediska infektologa: netopýří vzteklina se vyskytuje na území Evropy, zachycen byl případ nakaženého netopýra i v ČR, poslední případ pozitivní nákazy netopýra hlásí Polsko. Netopýří vzteklina se přenáší kousnutím zvířete, poškrábáním kontaminovanými drápky a u netopýří vztekliny byl popsán i přenos aerosolem v místech koncentrace netopýrů popřípadě míst, kde se vyskytuje jejich trus (netopýří jeskyně). H. Roháčová
Zdeněk a Lenka27.08.2017 11:32
Dobrý den, Díky velmi příjemnému, ochotnému a na naše všetečné otázky stále odpovídajícímu průvodci Liborovi jsme si 22.8.2017 moc užili Zážitkovou trasu - "Po stopách Nagela".Doporučujeme všem, kteří chtějí opustit vyšlapané chodníčky a na chvilku se stát jeskyňářem. Zdeněk a Lenka
Ivana Mrázková30.08.2017 10:46
Všichni průvodci, kteří se do spodních pater Sloupsko-šošůvských jeskyní se zvědavými návštěvníky vydávají, se snaží, aby si zážitkovou trasu "Po stopách Nagela" účastníci výpravy užili s nadšením a beze strachu. Vaši pochvalu rádi průvodci Liborovi vyřídíme.
Dobrý den, navštívili jsme Punkevní jeskyně 17. 8. v 10:20 a chtěli bychom moc poděkovat za milý a profesionální přístup všech průvodců. Především mladý muž na lodičce vedl prohlídku velmi zábavným způsobem. Jedinečný zážitek! Jen tak dál. Moc děkujeme a rádi se zase vrátíme :)
Ivana Mrázková22.08.2017 13:05
V Punkevních jeskyních budou na Váš slíbený návrat připraveni! Přijeďte se přesvědčit, že šikovní a vtipní průvodci jsou Punkevkám a i všem dalším zpřístupněným jeskyním věrni. Děkujeme za kladné hodnocení a Váš příspěvek předáme, aby si jej s potěšením přečetli pochválení průvodci .
Pavla16.08.2017 11:32
Dobrý den, po pozitivních recenzích našich známých, kteří navštívili vaše jeskyně v Moravském krasu uvažujeme výlet do jeskyní i s naší rodinou. V této souvislosti si dovoluji položit jednu otázku. V ČR je čas od času nalezen netopýr nanaženy vzteklinou, přesto že jsme oficiálně žeme vztekliny prostá. Vím, že Státní veterinární správa doporučuje z tohoto důvodu vstup do jeskyně pouze s respirátorem a dalšími ochrannými prostředky. Co vím, tak se ale běžně chodí do jeskyň bez těchto ochraných pomůcek. Chtěla bych se tedy zeptat, jak to je a jestli můžeme vaše jeskyně bez obav navštívit i s malými dětmi. Dekuji
Ivana Mrázková29.08.2017 13:31
Škoda, že jste neuvedla na sebe kontakt. Chtěla jsem se ještě zeptat, kde jste informaci o vzteklině a ochranných pomůckách proti ní na stránkách Státní veterinární správy našla. Než dorazí odpověď na můj dotaz z této instituce, předávám informaci od znalce netopýrů, vedoucího Javoříčských jeskyní, pana Martina Koudelky: Vzteklina je u netopýrů velice vzácná nemoc, v letech 1977-2004 potvrzeny v celé Evropě pouze čtyři případy nakažených zvířat. Přenos vztekliny probíhá u všech zvířat zásadně přímým kontaktem, tělními tekutinami, krví, slinami – v žádném případě ne vzduchem. Proto předpokládám, že Státní veterinární správa žádné takové doporučení nevydala. Pokud by tak učinila, snad bychom o tom jako Správa jeskyní ČR měli něco vědět jako první. Dovoluji se tedy návštěvníky ubezpečit, že i s malými dětmi do jeskyní přijít mohou a bát se nákazy vzteklinou od netopýrů určitě nemusí.
Alena N.16.08.2017 09:39
Dobrý den,dne 10.8.17 v 15.40 jsme navštívili Macochu.Chtěli bychom poděkovat moc milé průvodkyni z první části prohlídky.Cestou zpět, na lodičce, nás rozesmál pan Dominik Grim. Velké díky za jeho milé povídání a smysl pro humor.:) Plzeňáci
Ivana Mrázková17.08.2017 14:28
Punkevní jeskyně jsou nejznámější a tím pádem i nejnavštěvovanější zpřístupněné jeskyně v naší republice. Prohlídka suchou částí jeskyně pokračuje plavbou na loďkách po ponorné říčce Punkvě. Pro obě části jsou tedy potřeba průvodci. Lodníci mají o trošku jednodušší práci se svými posluchači - ti nemohou nikam utéci a slyší celý výklad. Vaše pochvala se týká průvodců z obou částí prohlídky a to nás velmi těší. vaše pochvala pak potěší oba konkrétní průvodce a povzbudí je při dalším provádění.
Věra Novák 15.08.2017 11:21
Byli jsme u vás v jeskyni v sobotu 12.8.17 prohlídka 9.00 Chtěli bychom poděkovat mladé průvodkyni, která nas jeskyní provázela v první časti. Příjemná, vtipná a věděla o čem mluví ( nejen naučený text) JESTLI EXISTUJE POHÁDKA TAK NA DNĚ MACOCHY Moc děkujeme Nováci z Mostu
Ivana Mrázková15.08.2017 15:33
Milí Nováci z Mostu, z vašeho příspěvku vyplývá, že jste výklad v Punkevních jeskyních sledovali pozorně a slečnu průvodkyni i trochu prozkoušeli. Že pak jste na konci první půlky prohlídky pocítili okouzlení v propasti Macocha je jasný důkaz, že vás prohlídka krás jeskyně spolu s lidským přístupem mladé slečny průvodkyně zcela pohádkově naladila. A tak to má být. Pochvala se ke slečně průvodkyni určitě dostane.
Jiří Jágr13.08.2017 21:19
Dobrý den, 11.8. jsme navštívili SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ s prohlídkou v 10:30. Nebyla to první prohlídka jeskyní v okolí, ale díky průvodkyni slečně Kristyně Lukšové byla jednoznačně nejlepší a návštěvnicky nejpříjemnější. Od přístupu paní pokladní až po celou dobu, kterou jsme zde strávili, jsme měli velmi dobrý pocit a rádi bychom Vám za Váš přístup poděkovali. Přejeme úspěšný zbytek sezóny 2017 a tolik spokojených návštěvníků jako sme byli my. Jiří Jágr.
Ivana Mrázková15.08.2017 15:11
Opravdu záleží na lidech, kteří se o jeskyně a návštěvníky starají. Samotná krása jeskyní uchvátí, ale lidský přístup navíc zahřeje. Pochvala se k oběma milým kolegyním dostane a určitě je potěší. Z naší strany přijměte poděkování za Vaši podporu.
Alena Dušková10.08.2017 19:07
Dnes jsme navštívili sloupsko sosuvske jeskyně chtěla bych poděkovat Aničce Sebelove která nás provázela za její krásný výklad a za ochotu paní pokladní byly jsme velice spokojeni A.D.
Ivana Mrázková15.08.2017 15:06
Spokojenost s navštívenou destinací, s fundovaným výkladem průvodkyně a navíc i s milou paní pokladní je příslibem, že se do Moravského krasu budete rádi vracet.
Dobrý den, naše malá skupinka by ráda poděkovala průvodkyni Šárce a kapitánovi Matěji Nečesanému za jejich skvělý a vtipný výklad a doprovod za tajemstvými jeskyní.
Ivana Mrázková15.08.2017 15:02
Děláte pro další návštěvníky záslužnou věc, když chválíte své průvodce Punkevními jeskyněmi. Člověk dá na doporučení jiných. Vaše pochvala se taské samozřejmě dostane k Vámi jmenovaným průvodcům.
Jana Hálová07.08.2017 12:29
Minulý týden ve čtvrtek jsme s naším příměstským táborem navštívili Jeskyně na Špičáku. Všem se nám moc líbil výklad pana Jurise, který byl vtipný a pro děti poutavý. Je to už druhá velmi dobrá zkušenost na těchto jeskyních. Děkujeme :-)
Ivana Mrázková15.08.2017 14:55
Je velmi milé, že jste si našli chvíli a tento pochvalný zápis do naší webové návětěvní knihy zapsali. Příměstské tábory mívají zajímavý program, tím víc potěší, že i poměrně malá jeskyně frekventanty tábora potěšila. Hezké léto!
Peter05.08.2017 09:29
Prosím vás, máte na predaj vreckové kalendáriky?
Ivana Mrázková15.08.2017 14:45
Kapesní kalendáříky neprodáváme. Jsou součástí propagace. Letos jsme vydali pouze jeden typ tzv. lentikulárních kalendáříků. Pokud zájemci chtějí do své sbírky kalendáříky, pošlou obálku s adresou a se známkou.
Lucie04.08.2017 20:16
Dobrý den, dne 4.8.2017 v 11:20h jsme navštívili jeskyni Výpustek. Děkujeme panu průvodci, který svůj výklad podal poutavě, věcně, ale i zábavně. Návšťěvu jeskyně mohu jen doporučit.
Ivana Mrázková15.08.2017 14:40
Vašeho doporučení si velmi ceníme. Podle našich zkušeností (i různých dotazníkových šetření) se lidé do jeskyní vypravují právě na základě doporučení od svých známých. Vaši pochvalu posílám dál, až do Jeskyně Výpustek, kde Vaše chvála průvodce určitě potěší a povzbudí.
petra03.08.2017 11:56
dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda budete pořádat noc s netopýry,pokud ano tak prosím o informaci o termínu.loni se nám to moc líbilo.děkuji
Ivana Mrázková04.08.2017 14:22
Noc pro netopýry se letos koná v Jeskyni Na Špičáku a to 25. srpna. V Javoříčských jeskyních se 4. listopadu uskuteční "Uspávání netopýrů", lteré by se vám určitě také líbilo.
Hana26.07.2017 08:00
Dobrý den, chci moc poděkovat kapitánovi Matěji Nečesanému, jeho výklad byl legrační a zároveň poučný. Člověk si to i lépe zapamatuje. Rozhodně zavítáme opět na plavbu s lodičkami, budeme doufat, že ho zase budeme mít :)
Ivana Mrázková26.07.2017 09:03
Jen zase přijďte a i když na Vámi oblíbeného lodníka nenarazíte, přesvědčíte se, že každý z lodníků má svůj vlastní zajímavý a vtipný výklad. Vámi chválenému průvodci Váš vzkaz předáme. Každý, kdo dělá svou práci rád, je vděčný za zpětnou vazbu.
lida22.07.2017 13:40
Dobrý den, začátkem července jsme navštívili Sloupsko-šošůvské jeskyně. Naším průvodcem byl Adam Bufka.Chtěli bychom mu touto cestou poděkovat za kvalifikovaný a velmi zajímavý výklad. Těšíme se zase někdy na viděnou.
Ivana Mrázková24.07.2017 09:49
Vaše pochvala se k Adamu Bufkovi dostane a určitě ho potěší. Přijeďte si zase někdy výklad osvěžit
Jan Mach21.07.2017 21:14
27.7. bychom rádi navštívili Punkevní jeskyně
Ivana Mrázková24.07.2017 09:45
Obraťte se, prosím, se svým požadavkem přímo na Ústřední informační službu na Skalním mlýně, která rezervace na vstup do Punkevních jeskyní zajišťuje. Nejlépe se domluvíte telefonicky: 516 413 575, 516 410 024, 602 205 584. Případně pošlete mejl: info@caves.cz.
Jana Stejskalová21.07.2017 11:34
Dobrý den, 19.7 2017 jsme navštívili Javoříčské jeskyně. Nádheru jeskyní umocnil průvodce, bylo poznat, že má značné znalosti o jeskyních, byli jsme velmi mile překvapeni vysokou úrovní jeho projevu.Ještě jednou děkuji za báječný zážitek!
Ivana Mrázková24.07.2017 09:58
Podzemní krásy Javoříčských jeskyní jsou samy o sobě úchvatné. Umocnění této nádhery projevem průvodce, jak píšete, si pozorní návštěvníci určitě zaslouží. Přijeďte se přesvědčit o úrovni průvodců i v dalších zpřístupněných jeskyních naší republiky.
Lada Habáňová14.07.2017 21:50
Dobrý den, chtěla bych v červenci nebo v srpnu navštívit jeskyni Balcarka, ale nevím jestli je nutné si předem rezervovat vstupenky. Jednalo by se pouze o dvě osoby. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den
Ivana Mrázková17.07.2017 09:35
O prázdninách je Jeskyně Balcarka otevřená po celý týden, 8:20-16:30. Rezervace dvou vstupenek není nezbytně nutná. Samozřejmě se mohou vyskytnout situace, kdy byste museli čekat, například při příjezdu autobusového zájezdu. Pokud chcete mít jistotu přesného času vstupu, zavolejte do pokladny jeskyně. Kontak naleznete na druhém listu letošního ceníku. Krásné léto s nevšedními zážitky.
předchozí 1, 2, 3, 4, ... 18, 19, 20, 21 následující
KTERÝ DEN NAVŠTÍVÍTE JESKYNĚ?
Vyberte datum a získejte výpis
otevřených jeskyní:
2019   2020    2021
říjen   listopad   prosinec
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
 
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.